Zastosowania wytrzymałych etykiet na butelki

Produkty pakowane w butelkach szklanych lub plastikowych są oznaczane etykietami, specjalistycznie dobieranymi pod działalność, z której podchodzą. W ten sposób nadruk może być dostosowany do klienta i tego na jakie cechy zwraca uwagę, chcąc kupić konkretny alkohol, środek czystości czy kosmetyk. Opatrywanie opakowań wytrzymałymi etykietami na butelki pozytywnie wpływa na rozpoznawalność marki.

Branże stosujące wytrzymałą etykietę na butelkę

wytrzymałe etykiety na butelkiDrukarnie oferujące wykonanie i sprzedaż etykiet na butelki stosują wiele technik klejenia oraz umieszczania nadruku, które sprawdzają się w konkretnych działalnościach klientów. Inaczej zostanie wykonana etykieta na butelkę wykwintnego szampana, a inaczej na płyn do spryskiwaczy. Butelki, jak i ich zawartości są różne, dlatego również ich oznaczenia powinny być wyjątkowe. Wytrzymałe etykiety na butelki są wykonane z materiału, który nie zniszczy się pod wpływem wilgotności powietrza lub uszkodzenia mechanicznego. Również ich nadruk charakteryzuje się wytrzymałością oraz wyrazistością. Dzięki temu będzie skutecznie przyciągał klientów i zachęcał ich do zakupu. Butelki z wysokiej jakości alkoholem wymagają zastosowania błyszczących lub transparentnych etykiet wraz z połyskliwym nadrukiem i wymyślnym logo. Podkreśla to zawartość oraz zaznacza na jakie okazje nadaje się ta konkretna butelka. Jeśli chodzi o produkty chemiczne czy motoryzacyjne, to dużą rolę odgrywa wytrzymałość oraz czytelność etykiety a w przypadku kosmetyków i leków ważna jest ich czytelność. Różne rodzaje klejenia, a także dodatkowe opcje, jak na przykład możliwość nadruku dla niewidomych lub zastosowania etykiety umożliwiającej wielokrotne otwieranie opakowań sprawia, że każdy klient może być potraktowany indywidualnie. Etykieta jest dopasowywana zarówno do używanej przez nich butelki, jak i do jej zawartości. Uszlachetnianie ich za pomocą hologramów, laminatów metalicznych czy lakierów pozwala na wyróżnienie produktu na półce sklepowej, co również może pozytywnie wpłynąć na jego sprzedaż.

Opakowania i etykiety produktów odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu świadomości marki. Każda działalność wymaga zastosowania innych technik pakowania i oznaczania, dlatego też drukarnie oferujące sprzedaż wytrzymałych etykiet na butelki oferują dostosowywanie ich do branży. Produkty chemiczne, kosmetyczne czy motoryzacyjne wymagają innych właściwości etykiety niż napoje czy lekarstwa. Warto więc zdać się na pomoc fachowców, którzy pomogą w wyborze najlepszych materiałów i technik klejenia.